Projekt Zdravý úsmev

Škola sa v šk.r.2001/2002 zapojila a stále pokračuje v projekte Zdravý úsmev /projekt je zameraný na starostlivosť o chrup predškolákov a školskej mládeže/ v podmienkach Vrakune. Ide o vzdelávací program, ktorý sa v jednotlivých častiach Slovenska s dobrými výsledkami realizuje už od roku 1997.Tento program je adresovaný predškolskej a školskej mládeži. Zameraný je na prevenciu zubného kazu a ochorení ďasien. Všetky potrebné vedomosti z tejto oblasti by mali deti získať počas 10-tich rokov - ide teda o permanentný, dlhodobý program od predškolskej triedy v MŠ, až po deviaty ročník ZŠ. Získané vedomosti z tejto oblasti by mali jednak priviesť deti k získaniu praktických návykov, jednak deti budú mať trikrát do roka fluorizované zuby, čím sa v konečnom dôsledku zúročia finančné prostriedky vynaložené na realizáciu projektu v podobe zdravej populácie a ušetria sa náklady na lekárske ošetrenie. Poslanci MZ Vrakuňa uznesením č.387 rozhodli, že deťom predškolských tried MŠ a žiakom všetkých ročníkov základných škôl vo Vrakuni bude MČ BA-Vrakuňa v plnej výške financovať všetky náklady spojené s realizáciou projektu Zdravý úsmev.