Prázdniny sa skončili, hurá do školy!

Možno práve s takouto myšlienkou ste chystali ráno 2. septembra svoje deťúrence do školy. Niektoré išli do školy po prvý krát a pre niektoré to bude zasa ďalší školský rok, či už druhého, tretieho..., alebo deviateho ročníka.

Veru 2. septembra aj Základná škola na Žitavskej ul. č. 1 vo Vrakuni otvorila svoje brány už 36 krát. Aj tento september k nám bolo slniečko zhovievavé, a preto sme mohli slávnostne začať školský rok na našom školskom dvore. Všetky deti, no najmä nulťáci a prváci prišli vyobliekaní s kytičkou kvetov pre svoju prvú pani učiteľku. Niektorí aj bojazlivo, iní zasa s úsmevom na tvári stískali mamkinu, či ockovu ruku, ktorá bola pre nich akousi istotou medzi toľkými neznámymi deťmi a dospelákmi.

O pol deviatej bol už školský dvor zaplnený žiakmi, ich pani učiteľkami a pánmi učiteľmi. Zaznela hymna a po nej nasledovali srdečné slová p. riaditeľky RNDr. Jany Weisovej, krátky kultúrny program žiakov školy a najdôležitejšia udalosť vítanie nulťákov a prvákov. Predstavila sa nulťácka pani učiteľka Katka Straková, prvácke pani učiteľky Zuzka Krahúneková, Ľubka Slaninková a ich žiaci. Každý žiak, či žiačka si vyslúžili potlesk od svojich starších spolužiakov a pošteklenie slnečným lúčom. Určite im tento deň a milé privítanie do veľkej školskej rodiny ostane ešte dlho v pamäti ako milá spomienka na prvý deň v škole.

A teraz už všetci hurá do tried! Porozprávať svoje prázdninové zážitky spolužiakom, kamarátom a svojim učiteľom. Prázdniny sú už za nami a nás všetkých čakajú nové školské povinnosti.

FOTOGRAFIE

Mgr. Renáta Matúšková