Výnimočný deň jednej školy

Takýmto výnimočným dňom bol pre Základnú školu na Žitavskej ul. č. 1 vo Vrakuni 7. december. Bol „Deň otvorených dverí“ pre všetkých rodičov, starých rodičov a širokú verejnosť. Škola sa na takúto udalosť dostatočne pripravila a vyzdobila. Školské chodby sa premenili na zasneženú krajinu, všade vládla predvianočná nálada, rozvoniavali medovníky a vianočné oblátky.

Pre všetkých návštevníkov bol pripravený bohatý program, plný šikovných detí, ktoré si ho pripravili spoločne s pani učiteľkami. Jedno tanečné číslo striedalo druhé, nechýbala ani najkrajšia vianočná koleda „Tichá noc“ a úžasný záver s piesňou „Najkrajšie Vianoce“. Určite sa nejednému návštevníkovi zablysla slza v oku, nejeden rodič alebo starý rodič bol hrdý na svoje dieťa alebo vnúča. Srdečný potlesk bol dostatočnou odmenou za vynaložené úsilie všetkých účinkujúcich.

Pripravené vianočné trhy poskytli široký sortiment vianočných darčekov vyrobených našimi žiakmi. Tvorivé dielne ponúkli všetkým zúčastneným množstvo námetov na vianočné ozdoby a dekorácie. V našom novom tanečnom štúdiu si mohli návštevníci zatancovať zumbu, v herni zaspievať vianočné koledy za sprievodu klavíra a v telocvičniach si zahrať stolný tenis a florbal.

Čas sobotného dopoludnia sa pomaly naplnil a „Deň otvorených dverí“ sa chýlil ku koncu. Ďakujeme všetkým rodičom, starým rodičom a všetkým ostatným priateľom našej školy za ich podporu a návštevu , za čas, ktorý strávili spoločne s nami v pokojnej predvianočnej atmosfére. Už teraz sa tešíme na ďalší rok, kedy sa opäť spolu stretneme a prežijeme „vianočnú rozprávku“.

Až vianočné zvony odbijú polnoc a oznámia príchod čarokrásnych Vianoc, zabudnite hneď na všetky starosti a prežite chvíle v zdraví, šťastí a radosti.

Fotografie                                        Mgr. Renáta Matúšková, ostatní kolegovia a žiaci