Strašidelný večer 13.11.2015

Každý z nás sa ho desí a keď sa ráno pozrie do kalendára, človek by najradšej nevstával z postele, aby sa mu niečo zlé neprihodilo - pretože je piatok trinásteho !!! Je to povera, mýtus alebo ľudová slovesnosť? tento "démonický dátum" sa stal synonymom niečoho negatívneho, ale aj predlohou hororových trhákov alebo milých komédií.

Preto opäť aj tento školský rok sme sa rozhodli pripraviť pre deti ich obľúbený strašidelný večer. Pod vedením pani učiteliek, pani vychovávateliek a pána zástupcu, sa naša škola premenila na naozajstnú „strašidelnú“ školu J. Či v očiach detí bola naozaj strašidelná, to musia posúdiť asi len deti samé.

Úvodné predstavenie sa v telocvični bolo netradičné, pri sviečkach so strašidelnou hudbou  v strašidelných maskách dostal strašidelný večer ten správny začiatok. Po krátkom úvode sa deti rozišli do tried, kde plnili úlohy, ktoré neboli naozaj jednoduché .Bolo tam viacero úloh odvahy, vytrvalosti, obratnosti, čarovných kúziel, odvarov, tetovania, hádaniek...Deti museli splniť úlohy, pretože to bola „vstupenka“ na strašidelný tanečný bál.

Bol to najsilnejší rok, čo sa týka strašidelných masiek, pretože, keby sme ich mali ohodnotiť, tak by sa to nedalo. Masky boli naozaj prenádherné, niektoré boli požičané, no väčšinu z nich vyrobili sami rodičia.

Myslíme si, že tento náš spoločný večer spojil deti, upevnili sa priateľstvá, deti opäť spoznali v učiteľoch a vychovávateľoch pomocníkov a priestory školy sa stali aspoň na chvíľu miestom, kde sa deti radi opätovne vracajú.

Neveríte, tak sa poďme na to spolu pozrieť...... JJJ

... s pozdravom pani učiteľky a pani vychovávateľky prvého stupňa...

Ďakujeme a tešíme sa na Vás o rok.

Fotoalbum                                                                                      Zuzana Krahúneková