Ako sa kamarátia malí škôlkari a veľkí školáci

na ZŠ Žitavskej 1  vo Vrakuni

V Základnej škole na Žitavskej ul. č. 1 sa od októbra stretávajú malí škôlkari z MŠ Kaméliová, MŠ Šíravská a MŠ Kríková s veľkými školákmi na spoločných aktivitách a projektoch.

V priebehu dvoch mesiacoch si malí škôlkari s obľubou zahrali s veľkými kamarátmi florbal alebo sa pozvŕtali s dievčatami v rytmoch zumby. Navštívili aj prvákov, s ktorými sa na interaktívnej tabuli zahrali so zvieratkami. No a celkom zaujímavá bola aj hravá angličtina s veľkými kamarátkami z ôsmeho ročníka.

Na našich škôlkarov čakajú ešte ľudové tance, športové a zábavné hry v telocvični a mnoho ďalších aktivít. Takto sa budeme spoločne stretávať až do mája 2014. Pripravili sme pre nich bohatý program, ktorý sme prispôsobili ich požiadavkám na aktivity.

Úžasná spolupráca s pani učiteľkami z MŠ je pre nás dôležitá preto, aby naši budúci prváci, ale aj tí, ktorí majú na školu ešte čas, odbúrali strach z nového prostredia, aby mali predstavu o tom, čo ich v škole čaká, aby sa na školu tešili, a aby sa postupne zoznámili s klímou a so školským životom.

Odmenou pre nás sú rozžiarené očká malých drobcov, ktorí spokojne odchádzajú od nás plní nových zážitkov a skúseností.

FOTOGRAFIE                                                               Mgr. Renáta Matúšková