Projektový deň - regionálna výchova a tradičná ľudová kultúra

Fotografie Prezentácia

27. 4. 2012 sa uskutočnil projektový deň zameraný na regionálnu výchovu a tradičnú ľudovú kultúru. Jednotlivé triedy sa pod rukami žiakov a ich p. učiteliek a p. učiteľov premenili na kultúrne regióny Slovenska. Striedali sa Spiš, Šariš, Zamagurie, Liptov, Stredné Považie, Kysuce, Orava, Tekov, Hont a ďalšie. Porota, ktorá takmer štyri vyučovacie hodiny prechádzala triedy I. a II. stupňa to vôbec nemala ľahké, objektívne zhodnotiť všetku tú krásu a snahu žiakov bolo naozaj ťažké.

Vyhodnotenie I. stupeň:

1. miesto a zároveň cenu „sympatie poroty“  získala – I. B
  1. miesto – 0. A, I. A, II. C, III. A, III. B
  2. miesto – II. A, II. B
  3. miesto – IV. A
  4. miesto – IV. B (táto trieda pokračovala v duchu ľudových tradícií v SNM interaktívnym programom pre žiakov)

Vyhodnotenie II. stupeň:

1. miesto – V. A, V. B, VII. A, VII. B, IX. B
  2. miesto – VI. A, VIII. A
  3. miesto – IX. A

Všetkým žiakom školy srdečne blahoželáme. Tento projekt nás opäť presvedčil o tvorivom potenciáli, nápaditosti a originálnosti nielen našich žiakoch, ale aj ich učiteľov. Srdečná vďaka patrí aj rodičom a starým rodičom, ktorí poskytli do projektu rôzne predmety používané v minulosti, kroje, zabezpečili charakteristické jedlá pre daný región... Spolupráca rodičov a školy aj naďalej pokračuje v duchu myšlienky „otvorenej školy“.