Literárno – hudobný festival

Po úspešnej spolupráci s vydavateľstvom Perfekt na projekte „Tajuplná krajina Rozprávkovo“ sme sa opäť spoločne stretli 24. júna 2014 na 2. ročníku „Literárneho festivalu“, ktorý sa uskutočnil na ZŠ, Žitavská 1 v Bratislave.

Medzi našich žiakov zavítala Eva Kristinová, Mária Vrkoslavová - Ševčíková, Beáta Panáková, Štefan Nižňanský, Peter Štilicha, Jozef Bystrický a samozrejme vydavateľstvo Perfekt.

V priestoroch školy prebiehal maratón besied so všetkými zúčastnenými. Štefan Nižňanský veľmi pútavo a interaktívne predstavil svoju knižku O dvanástich mesiačikoch, Jozef Bystrický pútavo rozprával o ťažkých bojoch počas 2. svetovej vojny, Eva Kristínová spomínala na svoje herecké roky, no a Peter Štilicha zať Eugena Suchoňa  šiestakom  porozprával zaujímavosti o svojej knihe Mestečko Drakovce.

Celý deň sa niesol v duchu literatúry a hudby. Naši milí hostia nestačili ani zodpovedať všetky otázky, lebo deti boli zvedavé a všetko ich zaujímalo ohľadom predstavovaných kníh. Po krátkej autogramiáde sme sa rozlúčili plný nových skúseností a zážitkov. Už teraz sa tešíme na 3. ročník „Literárno – hudobného festivalu“, ktorý plánujeme zrealizovať 23. júna 2015. Ďakujeme vydavateľstvu Perfekt a tešíme sa na ďalšie spoločné úspešné akcie.

Fotografie                                                                             Mgr. Renáta Matúšková

Beseda s príbuznými Eugena Suchoňa

Už je tu! Povedali deti, keď zazreli pána Petra Štilichu, zaťa významného slovenského národného skladateľa Eugena Suchoňa, ktorý žil 25 rokov s nim v jednej domácnosti. Jeho zážitky s p. Suchoňom nás veľmi zaujali, ako spolu varili, ako spomínal na detstvo, kde mu jeho mama objavila v 6 rokoch, že má absolútny sluch. Ako dospelý sa venoval  mladým umelcom, pre ktorých založil kurz vážnej hudby. Ako po jeho smrti objavil partitúru prvého slovenského baletu Angelika, ktorý bude mať budúci rok premiéru. Otázok zo strany detí bolo neúrekom. Sľúbil, že nás navštívi aj nabudúce. Tešíme sa.

Mgr. Nataša Valášková