Karnevalový maratón v ZŠ Žitavskej

Karneval v základnej škole, Žitavská, ktorý sa uskutočnil 5. februára 2016, niesol  podtitul ako „Najobľúbenejší deň v škole!“ Je to veľký zážitok, explózia farieb a potešenia z prekrásnych masiek a neutíchajúceho nadšenia, hlavne tých najmenších.

Ovocie, rozprávkové bytosti či rôzne zvieratká poslúžili ako inšpirácia pre tvorbu masiek, ktoré sú pre karneval typické. Vyvrcholením snahy  detí no predovšetkým ich rodičov bolo vyhlásenie titulu Najkrajšia maska karnevalu.

V doobednom vyučovaní mali učitelia pre žiakov pripravené úlohy, ktoré deti museli splniť. Aj keď sa síce vyučovalo, učivo bolo prispôsobené tomuto dňu

a deti s radosťou plnili úlohy týkajúce sa samotného Fašiangu – ktorý označoval posledné dni pred pôstom, a vyvrcholenie prechodného obdobia medzi zimným a jarným cyklom.

Žiaci sa vo svojich maskách predviedli v telocvični, kde ich čakal dlhý tanečný maratón. Všade, kde ste sa obzreli, tak ste mohli vidieť úsmev a žiarivé očká našich zamaskovaných žiakov i učiteľov.

Veselá nálada nás sprevádzala počas celého dňa, až do neskorých poobedných hodín v školskej družine. Deti predviedli svoje masky v zrkadlovej sieni.

V herni si mohli spojiť tanec so súťažnými úlohami. Vyskúšali si stoličkový

a metlový tanec, hľadali zvieracie rodinky, obúvali stoličky…

Smiech a dobrá nálada bola pre nás učiteľov a vychovávateľov tá najkrajšia odmena.

…pani učiteľky a vychovávateľky zo ZŠ, Žitavská…a Zuzana Krahúneková