Zvláštne policajné hliadky

Na celom území Slovenska prebiehala v dňoch 23.5. – 27.5. 2016 dopravno–preventívna akcia s názvom Jablko Citrón. Kontrolovala sa  maximálna  povolená rýchlosť. Počas piatich dní  polícia spolu na 54 stanovištiach na celom Slovensku kontrolovala  dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti. Motoristov, ktorí porušili  dopravné predpisy,  pokutovali  detské hliadky netradičnou formou. Jednu z týchto hliadok vytvorili aj štvrtáci z našej školy. Vodiči, ktorí inokedy za akýkoľvek priestupok zaplatia peňažnú pokutu, v týchto dňoch od detí dostali citrón a za jazdu podľa predpisov zasa krásne jablko. Deti kriticky posudzovali jazdu zastavených vodičov. A veruže to malo väčší účinok, ako samotná pokuta.

Polícia na akcii spolupracovala so spoločnosťou Generali Poisťovňa, a. s. Pán Roman Juráš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne vysvetlil, že pre tento projekt sa rozhodli preto, aby tiež nemalou mierou prispeli k značnému zníženiu dopravných nehôd.

Deťom sa táto akcia veľmi páčila a možno o pár rokov budú na týchto miestach stáť ako ozajstní príslušníci Policajného zboru.

Mgr. Daniela Jandurová

Fotoalbum     Naši štvrtáci odmeňovali jablkom, pokutovali citrónom