Žiaci na Žitavskej sa kreatívne vzdelávajú

Žiaci 5.- 9. ročníka ZŠ, Žitavská sa  19. januára 2016 zúčastnili v DK Ružinov na vzdelávacom programe India – všetky farby Orientu. Program je súčasťou celoštátneho vzdelávacieho projektu SVET OKOLO NÁS, ktorého cieľom je rozšíriť aktivity kreatívneho vzdelávania na Slovensku.

Celé predstavenie bolo o to zaujímavejšie, že žiakom informácie sprostredkovali tí najpovolanejší – samotní  účastníci   expedície do Indie, ktorí projekciu filmu vyrobili. Poskytli našim žiakom množstvo informácií  z geografického i geologického hľadiska, no deti mali možnosť spoznať aj históriu Indie , rozmanitosť jej prírody a tiež život obyvateľov a ich každodenné problémy.

Žiakov v závere predstavenia veľmi nadchla návšteva  pána Param Jit Mann – veľvyslanca Indie v Slovenskej republike. V krátkej besede mu deti dali množstvo otázok, veď  šanca diskutovať s veľvyslancom sa im nenaskytne každý deň.

Po skončení podujatia sme dostali pozvanie od autorov projektu na ďalšiu zaujímavú a rovnako pútavú projekciu z Južnej Ameriky o Peru.

Mgr. Katarína Krajčovičová