ZŠ Žitavská bodovala na 41. ročníku geografickej olympiády

Tak, ako každý rok, aj tento školský rok 2012-2013 sa žiaci našej školy zúčastnili geografickej olympiády.

Školské kolo absolvovalo 57 žiakov 5. - 9. ročníka v piatich kategóriach. Riešili úlohy z teoretickej a monotematickej časti, úlohy o miestnej krajine a tiež testy z praktickej časti. V každej kategórii prví traja úspešní riešitelia postúpili do obvodného kola.

V obvodnom kole sme mali 6 úspešných riešiteľov ( Ján Stecker – V.B, Ján Wittenberger a Adam Nitton – V.A, Matej Deraj – VII.A, Peter Melich – VIII.A, Barbora Boháčová – IX.A).

Žiak VII.A triedy Matej Deraj sa vo svojej „G“  kategórii umiestnil na 2. mieste a postúpil tak do krajského kola, kde získal krásne 1. miesto. Automaticky postúpil do Celoslovenského kola, ktoré sa uskutočnilo 10. a 11. mája 2013 v Bratislave.        Matej Deraj zo VII.A bol úspešným riešiteľom v celoštátnom kole
Geografickej olympiády. Srdečne blahoželáme. Diplom
                                                                                                          Mgr. Katarína Krajčovičová