Projektový deň

„Ľudský život je to najcennejšie, čo máme“

FOTOGRAFIE

Dňa 20. júna sa na Základnej škole Žitavská ul. č. 1 vo Vrakuni uskutočnil v spolupráci s Mestskou políciou pod záštitou PhDr. Petra Plevu, s Krajským dopravným inšpektorátom, s G4S Fire Services a so Slovenským Červeným krížom, územným spolkom Bratislava – mesto zaujímavý projektový deň „Ľudský život je to najcennejšie, čo máme“.

Položili ste si niekedy takúto otázku? Je ľudský život naozaj to najcennejšie, čo máme? Určite je, a preto sa treba zamyslieť nad tým koľko ľudských životov vyhasne zbytočne, koľko detí sa zraní často s následkom smrti.

Aj my na našej Základnej škole sme sa zamysleli a oslovili sme jednotlivé zložky, aby nám, čo najautentickejším spôsobom priblížili svoju prácu. Žiaci mohli vidieť ukážky práce kynológov mestskej polície, cyklistickú hliadku mestskej polície, na prenosnom dopravnom ihrisku, ktoré zabezpečil PhDr. Peter Pleva sa interaktívne zapojili do cestnej premávky, či už ako chodci alebo kolobežkári. Ďalej mohli vidieť vozový park dopravnej polície, postup práce pri dopravných nehodách, prácu hasičov, no a najdôležitejšie poskytovanie prvej pomoci dobrovoľnými členmi červeného kríža. Všetky interaktívne ukážky boli doplnené aj odbornými prednáškami.

Cieľom projektového dňa bolo poskytnúť žiakom nové informácie a skúsenosti pre ich ďalší život v duchu filozofickej myšlienky našej školy „učíme pre život“.

Mgr. Renáta Matúšková, ZŠ, Žitavská 1