FOTOSÚŤAŽ  ku Dňu Zeme  „Takto to nechceme!“

Kolégium Zelenej školy na Žitavskej vyhlásilo ku Dňu Zeme FOTOSÚŤAŽ  na tému            „ Takto to nechceme! “.

V stanovenom termíne deti posielali fotografie, ktoré urobili hlavne v okolí svojho bydliska a blízko Bratislavy. Poukázali na to, ako človek škodí prírode a nakoniec aj sám   sebe. Fotili nelegálne skládky odpadu, znečistený potok, jazero, výrub lesa,  znečistené ovzdušie autami, výstavbu továrne, sídliska, cesty ...

Do súťaže sa zapojilo 12 žiakov školy. Urobili sme výstavu, ktorú tvorilo 37 fotografií. Každý žiak školy mohol hlasovať a zvoliť si 2 fotografie, ktoré najlepšie vystihli danú problematiku. Prvé miesto získala Simonka Kaiserová z I.B triedy, druhé miesto Petra Boháčová  a tretie miesto Anastasia Iakovleva, obidve žiačky  zo VI.B triedy.

Výsledky vyhlásila moderátorka Adela Banášová, ktorá prijala naše pozvanie na Slávnostné otvorenie Ekoučebne  a vyhodnotenie Fotosúťaže bolo jeho súčasťou.

Mgr. Katarína Krajčovičová