Ako sme sa prezentovali na Festivale škôl a škôlok

Cez víkend 25. – 26. 10. sa učitelia, žiaci a ich rodičia prezentovali na Festivale škôl a škôlok v nákupnom centre PALACE na Zlatých pieskoch. Stretli sme sa všetci nadšenci nielen z rád učiteľov, ale prišli nás podporiť aj rodičia žiakov tých minulých, tiež súčasných a najmä budúcich, ktorí sa o akcii dozvedeli z bilbordov a médií.

Bratislavčanom, ale aj ostatným návštevníkom sme prostredníctvom projektov a zaujímavých akcií, ktoré sa nepretržite premietali cez dataprojektor ukázali, čo všetko naši tvoriví žiaci dokážu. Predstavili sme aj zmodernizované a zrevitalizované odborné učebne a triedy. Výrobky žiakov rôzneho charakteru zdobili celý náš stánok a výstavnú plochu.

Vyvrcholením celej akcie bolo vystúpenie našich žiakov 25. 10. Svoju šikovnosť ukázali dievčatá so zumbou pod vedením pani učiteľky Zuzky Blažíčkovej a detský folklórny súbor Žitavanček pod vedením pani učiteľky Ľubky Slaninkovej. Obe vystúpenia zožali nielen obrovský potlesk publika, ale dokonca aj „standing ovation“. Sám moderátor RTVS pán Roman Bomboš povedal, že jediná Žitavská má takýto úspech v podobe „standing ovation“.

Festival bol pre nás ďalšou skúsenosťou v realizovaní myšlienky „učíme pre život“. Všetkým zúčastneným ďakujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník Festivalu škôl a škôlok 2015.

Renáta Matúšková