Slávnostné otvorenie Ekoučebne na Žitavskej

21. apríla 2016 sme na ZŠ, Žitavská slávnostne otvorili Ekoučebňu. Členovia Kolégia Zelenej školy najskôr prezentovali rôznorodosť aktivít, ktoré vykonávajú. Zelená škola je medzinárodný environmentálny program, do ktorého je naša škola zapojená už tretí rok.

Na slávnostnom prestrihnutí  pásky sa podieľali pozvaní hostia.  Za Odbor školstva, kultúry, športu a sociálnych vecí Miestneho úradu Bratislava – Vrakuňa Magdaléna Bartáková, za  Radu školy jej predseda Radoslav Matejov, regionálna koordinátorka tímu Zelenej školy pre Bratislavu  Jana Martinová, členka Rady školy  Monika Mayerová a moderátorka Adela Banášová. Po vyhodnotení Fotosúťaže, ktoré moderovala Adela Banášová, hostia sadili pripravené ovocné dreviny – ríbezle a egreše. Ďalším veľmi dôležitým bodom programu bola autogramiáda a nekonečné fotenie. Pozvanie prijali aj naši bývalí žiaci, ktorí stáli pri zrode Kolégia.

Otvorenie Ekoučebne bolo naplánované na deň 21.apríl – symbolicky ku Dňu Zeme a tiež, ako súčasť aktivít usporiadaných pri príležitosti Dní Zelených škôl.

Od zúčastnených sme dostali pochvalu a uznanie za nezvyčajné, nápadité , rôznorodé a tvorivé priestory v školskej záhrade, ktorá je situovaná hneď pri drevenom altánku. Súčasťou Ekoučebne je aj knižná búdka, hmyzí hotel, lavičky z drevených paliet, informačné tabule, vode odolná tabuľa na písanie a  drevená zvonkohra.

V tejto oáze pokoja sa deti môžu vzdelávať naozaj na všetkých vyučovacích predmetoch.

Mgr. Katarína Krajčovičová