Predškoláci na Dni otvorených dverí v Základnej škole Žitavská 1

Vo utorok 22. marca sa 160 predškolákov z MŠ Kríková, MŠ Kaméliová, MŠ Šíravská a MŠ Hnilecká so svojimi pani učiteľkami zúčastnilo „predškoláckeho dňa otvorených dverí“ v Základnej škole na Žitavskej ul. č. 1. Deti hneď vo vestibule školy privítali dievčatá 7. – 9. ročníkov, ktoré sa im venovali počas ich návštevy v škole.

Malí škôlkari potom sa s pridelenými dievčatami prešli do veľkej telocvične na florbal, v malej ich zasa čakali trampolínky, prekážková dráha a rôzne súťaže. Iné skupiny si vyrábali zvieratká, zahrali sa s číslami a tvorili rôzne spomienkové predmety. Každý predškolák si odniesol drobnosť, ktorú si vlastnoručne vyrobil ako pamiatku na spoločný deň predškolákov a školákov.

Čas strávený v spoločnosti veľkých kamarátov sa rýchlo míňal a škôlkari sa museli rozlúčiť a vrátiť sa do svojich škôlok, kde ich čakal chutný obed a poobedňajší odpočinok. Určite každý z nich zaspával plný nových zážitkov a skúseností.

Spoločný deň otvorených dverí bol pre všetkých jednou úžasnou nezabudnuteľnou akciou, nielen pre malých, ale aj pre veľkých, pre ich pani učiteľky a pani učiteľky zo Základnej školy na Žitavskej ul., ktoré sa aktívne venovali malým predškolákom našim budúcim prvákom.
Mgr. Tibor Rusinko