Deň naopak a bláznivá aprílová noc

Dôkazom vysokého vzdelania je schopnosť hovoriť o najväčších veciach najjednoduchším spôsobom a tak aj my učitelia prvého stupňa sme sa opäť chceli deťom tým jednoduchým spôsobom priblížiť a hravou formou učenia ovplyvniť ich kladný vzťah k škole.

A preto dňa 24.apríla 2015, si žiaci na chvíľu vyskúšali , aké to je stáť pred tabuľou a vysvetľovať učivo, opravovať chyby, či učiť sa pod lavicou :) .  Do školských lavíc si sadli učitelia , ktorí si opäť pripomenuli aké to je byť žiakom. Podmienkou bolo prísť do školy čo najbláznivejšie a najvtipnejšie oblečení. Výnimkou neboli ani učitelia.

Cez hodinu bola prestávka , cez prestávky hodina. Cez deň sa zdravilo : “ Dobrý večer “ a namiesto ahoj bolo : “ Dovidenia”. Za najväčší počet chýb v diktáte bola jednotka a za najmenší pätorka. Dozor na chodbách mali nie len učitelia ale aj žiaci…Dalo by sa o tom veľa písať, čo bolo v tento deň iné ako obyčajne, no podstatné bolo, že to deti zaujalo.

Toto naše zábavné učenie vyvrcholilo večernou “Bláznivou aprílovou nocou” , ktorá bola plná tanca, súťaží, oceňovaní no hlavne dobrej nálady. Deti mali možnosť spoznať školu aj inak ako v bežné dni a spoznať v svojich učiteľoch nie len autoritu ale hlavne dobrých priateľov.

Veľké poďakovanie patrí rodičom, za ich originálne nápady ako čo najlepšie vyobliekať svojho školáka :) , deťom, za ich dobrú náladu, no najmä pani učiteľkám prvého stupňa a pánovi zástupcovi, za tento neobyčajný bláznivý aprílový deň.

Mgr. Zuzana Krahúneková