Brány otvorené dokorán

Aj keď vonku to tento rok veľmi nevyzerá na to, že by sa blížili Vianoce, predsa len, keď nazrieme do kalendára zistíme, že tu už budú čo nevidieť. Základná škola na Žitavskej ul. č. 1 vo Vrakuni neporušila svoju tradíciu a opäť v  predvianočnom období už po desiatykrát otvorila svoje brány pre rodičov, starých rodičov, priateľov školy a širokú verejnosť mestskej časti. V tomto adventnom období naši žiaci ponúkli návštevníkom pestrý kultúrny program, v ktorom preukázali nielen majstrovstvo slova, ale i spevu a tanca pod vedením ich pani učiteliek. Neutíchajúci potlesk bol úžasnou odmenou pre všetkých účinkujúcich za ich snaženie, trpezlivosť a usilovnosť s akou sa na vystúpenie pripravovali.

Ani tento rok nechýbali zaujímavé tvorivé dielne, súťaž o „najlepší jablkový alebo vianočný koláč“,  stolnotenisový turnaj v telocvični, vôňa bylinkových čajov sa zasa šírila z čajovne a taktiež nesmel chýbať ani vianočný bazár v školskej jedálni. Naši žiaci sa  prezentovali prostredníctvom výrobkov, ktoré vytvorili počas environmentálneho projektového dňa.  Všetky výrobky s vianočnou tematikou boli zaujímavé v tom, že boli vyrobené z odpadových materiálov.

V celej škole vládla príjemná predvianočná atmosféra a takmer rodinná pohoda. Vôňa koláčov, medovníkov a vianočných oblátok pečených našou milou p. Mayerovou sa rozliehala všade navôkol za sprievodu vianočných piesní a kolied. Činnosť, ktorou sa prezentovali naši žiaci  je odrazom systematickej a trpezlivej práce pedagógov, ktorá ide ruka v ruke so spoluprácou s rodičmi.

Každý z návštevníkov školy odchádzal domov s pokojom nielen v srdci, ale i na duši. Všetkým patrí úprimná vďaka za priazeň a náklonnosť, ktorú nám prejavili svojou návštevou na „Dni otvorených dverí“.

Mgr. Renáta Matúšková