Žiaci V.A a V.B sa pred Vianocami 16. a 18.12.2015 so svojimi triednymi učiteľkami zúčastnili v ateliéri Bibiany tvorivej dielne Voňavé Vianoce, kde si s pomocou asistentov upiekli voňavé a chutné medovníčky. Každý žiak dostal medovníkové cesto, ktoré najprv spracoval, rozváľkal, vykrojil pár medovníčkov, ponatieral vajíčkom, príp. ozdobil orieškom alebo hrozienkom, a šup do pece. Čoskoro v miestnosti rozvoniavali upečené medovníčky, ktoré si žiaci zobrali so sebou. Avšak medovníčky boli tak chutné, že niektorí ich ani nestihli doniesť domov J.

Potom si žiaci pozreli výstavy.  Najzábavnejšou výstavou pre žiakov bola Klobúk dolu, pán Brunovský, kde hravou formou spoznali život a dielo jedného z najvýznamnejších slovenských grafikov a maliarov, zakladajúceho člena BIB-u p. Brunovského. Na výstave Miroslava Cipára: Moja krajina je moja fantázia spoznali fantazijný svet uja Mira. Mohli vidieť a vyskúšať prvky inšpirované jeho ilustráciami ako je hojdací koník, hojdačka, kolotoč, bábkové divadlo v rybej konzerve a pod. Zaujímavou, ale aj hravou a vtipnou bola výstava k 200. výročiu narodenia Ľudovíta Štúra Ako sa zachránili Ypso a Ľaľa. Žiaci sa dozvedeli, ako sa do nášho jazyka dostal mäkčeň a ypsilon, mohli čítať a písať “štúrovčinou”, či zahrať hry so slovami a rôzne jazykolamy.

Žiakom sa deň v Bibiane páčil, niektorí si prvýkrát upiekli vlastné medovníčky, hravou formou spoznali život p. Brunovského, p. Cipára a osobnosť Ľ. Štúra. Spoločne zažili mnoho zábavných chvíľ, na ktoré budú určite dlho spomínať.

Mgr. Ľubica Bajusová