VEĽKÝ DEŇ MALÉHO PREDŠKOLÁKA

Sa uskutočnil 23. októbra v ZŠ na Žitavskej 1. Malí predškoláci z MŠ Kríková a MŠ Šíravská sa zúčastnili „Predškoláckeho dňa otvorených dverí“. Po krátkom kultúrnom programe, ktorý si pre nich pripravili ich veľkí kamaráti sa všetci presunuli do tried prvého stupňa, kde na nich čakali zaujímavé vyučovacie hodiny a tvorivé dielne.

U našich najmenších nulťákov sa mohli „zahrať s papierom na rôzne spôsoby“, u prvákov „putovali po krajine Písmenkovo a Číselkovo“, druháci im ponúkli „veselé čísla“ a oboznámili ich s našou školu, tretiaci zasa „maľované vybranky“ a tiež im ukázali ako sa nebáť angličtiny. Štvrtáci na záver otvorili svoje tvorivé dielne, v ktorých si mohli predškoláci vyrobiť malé darčeky ako spomienku na ich „veľký deň“.

Okrem malých škôlkarov prišli medzi nás aj rodičia so svojimi ratolesťami z iných materských škôl, aby sa oboznámili s prostredím, ktoré už čoskoro nebude pre nich cudzie, lebo zasadnú do lavíc prvých a nultých ročníkov našej školy.

„Predškolácky deň otvorených dverí“  a aktivity s ním spojené boli pre predškolákov novou skúsenosťou v ich živote a v príprave na vstup do školského prostredia.

Renáta Matúšková