Zdravé zúbky

V piatok 20. 3. 2015 sa žiaci z  I. stupňa ZŠ, Žitavská 1 v rámci aktivít „Svetového dňa zdravého úsmevu“ zúčastnili  prednášky o dentálnej hygiene. Prednášku  organizovala dentálna hygienička Zuzana Oravcová  v ambulancii  dentálnej hygieny na Zdravotnom stredisku na Lotyšskej ulici. Žiakom zaujímavým a pútavým spôsobom predviedla správny postup pri čistení zubov a vysvetlila dôležitosť každodennej hygieny ústnej dutiny.

"Väčšina žiakov si síce zuby čistí pravidelne, nie však správne. Pritom jedno správne vyčistenie denne je účinnejšie ako niekoľko nesprávnych," povedala dentálna hygienička.

Zúčastnených žiakov na záver aj pochválila, že sa aktívne zapojili do rozhovoru a  dodržujú správnu dentálnu hygienu. Získané poznatky a zručnosti budú určite rozvíjať v starostlivosti o svoje zúbky a my len môžeme veriť, že sa za ne nebudú musieť v budúcnosti hanbiť.

Na záver pani Zuzka rozdala žiakom drobné darčeky a zapriala im bezchybný zdravý úsmev.

Mgr. Daniela Jandurová