Piatok na greene

V piatok 4.7. pokračoval maratón prázdninových zážitkov na ZŠ Žitavská. Po opekačke na Železnej studničke sme mali prichystaný ďalší zaujímavý program. Bol naozaj pestrý – tvorivé dielne, golf, kvízy, filmy.

Deň sme začali na prázdniny naozaj netradične –  posadali sme si do školských lavíc. No nie nato, aby sme sa učili, ale aby sme ukázali našu tvorivosť a šikovnosť. Veď kreslenie, maľovanie, strihanie, lepenie – to sú veci, čo nám idú. Dokázali sme to našimi krásnymi výrobkami. Každý si vyrobil lienku na štipčeku a pozdravy, ktoré si potom mohol zobrať domov. Bodaj by sme sa nesnažili! Chceli sme využiť príležitosť mať vlastnoručne vyrobený „handmade“ darček, a preto sme robili ako žeraví.:)

Hravé učenie prišlo na rad potom. A nebolo to učenie hocičoho, dostali sme rýchlokurz golfu. Nemuseli sme ísť za ním ďaleko, veď golfové ihrisko máme hneď pri škole.

Na začiatku nám inštruktorka golfu, zamestnankyňa Súkromného slovanského gymnázia (v jeho areáli sme sa nachádzali),  vysvetlila základy hry a oboznámila nás so základnými pojmami. Zistili sme, že golf sa hrá na jamkovisku (green), že na jamkách sú rozmiestnené rôzne „prekážky“, čo môže byť „bunker“ (piesočná prekážka), alebo vodná prekážka. Dali sme si hravú rozcvičku a šli sme na odrážanie loptičiek. Po občerstvení sme si zasúťažili. Golf  bol považovaný za hru pre elitu, v súčasnosti však počet hráčov stále rastie. Po piatku sa hráčmi možno raz staneme aj my.

Po golfe sme sa v školskej čajovni najedli a oddýchli si pred ďalšou aktivitou – pred kvízmi v multimediálnej učebni. V súťažiach v učebni i na školskom dvore sme vyhrali  krásne ceny.

Na záver sme si v herni pozreli film Zázračná opatrovateľka.

Takto uplynul posledný deň prvého týždňa detského prázdninového tábora. Na piatok sa počas školského roka deti väčšinou tešia, ale teraz môžeme povedať, že počas prázdnin je situácia trocha iná. Tešíme sa na pondelok, aké zážitky nám ďalší týždeň pripraví.

Fotografie                                                                                   Dáša Števeková