Vojenské múzeum bunker BS-8 Hřbitov

Stredajší program bol venovaný tak trochu histórii. Ráno, po spoločenských hrách, nás pred školou čakal oranžový autobus a putovanie do vojenského historického bunkra mohlo začať.

Cesta nám rýchlo ubehla a pred bunkrom nás čakal ujo v uniforme. Rozdelil nás na skupinu chlapcov a dievčat.

Dievčatá išli objavovať poklady do bunkra. Vyskúšali si uniformy, siahli na samopaly, prežili pár chvíľ v poľnej kuchyni, spálni a aj ošetrovni. Pozreli priezormi či sa k nám neblíži nepriateľ a vypočuli si pár slov o vojnových udalostiach a utrpení nášho národa.

Chlapci zatiaľ navštívili cintorín a zapisovali mená padlých hrdinov. Objavili aj hroby neznámych vojakov.

Po splnení úloh sa skupinky vymenili.

Spoločne sme navštívili protitankovú priekopu a zahrali sa v nej na skutočných vojakov. V zápale hry čas rýchlo ubiehal a až vôňa páleného dreva a hlad nás prinútil vrátiť sa do reality. Opekanie v prírode s ujami v uniforme má svoje čaro. Po špekáčikoch a párkoch sa len tak zaprášilo.

Po výdatnom posilnení nás čakala streľba na fľaškové terče. Dievčatá mali presnejšiu mušku, ale ani chlapci sa nezahanbili.

V prírode okrem komárov sme objavili veľké množstvo slimačích rodiniek. Deti urobili súťaž v lezení slimákov po strome. Vyhral slimák Maťko a ako odmenu dostal lopúchový list.

Aj na nás čakala odmena od uja. Za splnenie úloh sme dostali plagáty, výložky a nábojnice.

Po skončení všetkých aktivít naše kroky viedli do autobusu, ktorý nás šťastne prepravil do našej školy. V herni sme sa porozprávali o zážitkoch, zahrali na počítačoch a ďalší prázdninový deň je za nami.

Fotografie                                                                                Želka Macková